½ finału wojewódzkiego w koszykówce dziewcząt

16 marca 2023 roku w Białej Podlasce odbyły się Finały ½ województwa lubelskiego Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt.
Po wygranej w zawodach gminnych, a następnie powiatowych, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Świdrach z klasy VII i VIII w bardzo okrojonym składzie udały się do Białej Podlaski.
Na miejscu rozegrały dwa zacięte mecze o II miejsce. Niestety brak zawodniczek rezerwowych nie pozwoliło utrzymać wyniku z trzech wygranych kwart. Dziewczęta w ostatniej – czwartej kwarcie musiały uznać wyższość zawodniczek z Piszczaca i Kodeńca i ostatecznie zajęły IV miejsce w ½ finału województwa lubelskiego.

Naszą szkołę reprezentowały: Julia Łazuga, Maja Ptasińska, Gabriela Zabłocka i Iga Zabłocka z klasy VII oraz Oliwia Szaniawska i Joanna Toporowicz z klasy VIII.

Dziewczętom dziękujemy za ogromną wolę walki i gratulujemy sporych umiejętności koszykarskich.

Dziewczęta do zawodów przygotowane zostały przez nauczycieli wychowania fizycznego – p. Jolantę Conkała i p. Dorotę Mościcką.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała