Dziewczęta z naszej szkoły okazały się najlepszymi lekkoatletkami Gminy Łuków

Na rozegranych gminnych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym: bieg na 60 m., rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 m. drużyna dziewczęta w składzie: Joanna Nowak, Natalia Papiewska, Anita Karczewska, Sandra Radomyska, Weronika Sosnowska, Paulina Laskowska – zajęły I miejsce w Gminie Łuków.

Każda z dziewcząt została nagrodzona złotym medalem i dyplomem jako drużyna. Najlepszą lekkoatletką okazała się uczennica naszej szkoły Joanna Nowak, zdobywając największą ilość punktów w czterech konkurencjach. To dało dziewczętom awans na zawody powiatowe.

Na zawodach powiatowych po raz kolejny musiały rywalizować z koleżankami z Krynki, które na zawodach gminnych zajęły II miejsce. Nasze dziewczęta nie dały za wygraną i nie dały się pokonać koleżankom z Krynki, uległy natomiast zawodniczkom ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5 oraz Okrzei. Mimo IV miejsca dziewczęta były bardzo zadowolone ze swojego występu. Największą radością były trzy rekordy szkoły, które osiągnęła Joanna Nowak:

  • bieg na 60 m. – 9,0 s.
  • skok w dal – 3,94 m.
  • bieg na 600 m. – 2,00,56

Chłopcy na zawodach gminnych wypadli również dobrze i przełamali złą passę i  zajęli III miejsce.

Uczniów do zawodów przygotowała p. Jolanta Conkała, nauczyciel wychowania fizycznego.