11 listopada

W czwartek 10 listopada uczniowie klasy IV zaprosili przedszkolaków i wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Świdrach na uroczysty apel z okazji święta odzyskania niepodległości przez Polskę. W obecności sztandaru przedstawili w krótkim zarysie, trudną historię powrotu Polski na mapy świata i walki o wolność i niepodległość. Katechizm każdego Polaka i pieśni patriotyczne były główną osnową montażu czwartoklasistów. Uczniowie swój apel przygotowali z pomocą wychowawczyni i nauczyciela historii J. Conkała.

Dodatkowo w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez GOK pt „Plakat 11 Listopada”. W kategorii szkół podstawowych klas IV – VI Kinga Zając zdobyła II miejsce, opiekun p. E. Soszka.

Kolejnym aspektem patriotycznych wyzwań dla naszych uczniów i przedszkolaków będą 24. Uliczne Łukowskie Biegi Niepodległościowe, w których uczniowie naszej szkoły będą brali udział.

Wszystkim uczniom gratulujemy twórczych pomysłów i artystycznych talentów. Życzymy wiele satysfakcji z odkrywania współczesnych aspektów patriotyzmu i sportowych sukcesów podczas Łukowskich Biegów Niepodległości.