Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół w Świdrach wzięli czynny udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W dniu 11 listopada liczna grupa przedszkolaków oraz uczniów z klas I – VI stanęła na linii startu XXIV ŁUKOWSKICH ULICZNYCH  BIEGÓW NIEPODLEGŁOŚCI pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. W zawodach wystartowało 593 zawodniczek i zawodników.

W kategorii Przedszkola udział wzięli: Antoni Kożuchowski, Lena Śledż, Pola Wierzchowska, Amelia Skwarek, Patrycja Szczygielska, Mikołaj Dybciak, Adam Suchodolski, Kamila Krasnodębska, Zofia Kożuchowska oraz Nikola Suska, która zajęła I miejsce.

W kategorii: Szkoły Podstawowe – Dziewczęta kl. I, II; dystans 300m wystartowały: Iwona Szczygielska, Małgorzata Kazanecka, Julia Łazuga. Miejsca na podium  zdobyły: Klaudia Nurzyńska I miejsce, Maja Kiełczykowska IV m-ce, Maja Ptasińska V miejsce.

W kategorii: Szkoły Podstawowe – Chłopcy kl. I, II; dystans 300 m udział wzięli: Rafał Sulowski, Rafał Łobejko, miejsca na podium uzyskali: Szymon Dybciak II, Kamil Świderski V.

W kategorii Szkoły Podstawowe –dziewczęta klas III-IV na dystansie 400 m wystartowały: Amelia Dybciak, Natalia Zabłocka, Weronika Zalewska, Marta Goławska, Katarzyna Świderska, Ewelina Zabłocka, Aleksandra Czechowska.

W kategorii Szkoły Podstawowe – chłopcy klas III-IV na dystansie 800 m. Piotr Kiełczykowski zajął IV miejsce, niedaleko za nim uplasowali się Bartosz Kedziora, Paweł Łazuga, Antoni Stolarczyk, Emil Szczygielski, Konrad Guzek oraz Michał Mościcki.

W kategorii Szkoły Podstawowe – chłopcy klas V-VI na dystansie 1100 m Mateusz Sosnowski zajął V m-ce, Dawid Świderski dobieg na metę na miejscu siódmym. W biegu wystartowali również: Bartosz Szczygielski, Marcin Krasnodębski.

Wszystkim uczestnikom biegów na mecie zostały wręczone pamiątkowe medale, a najlepszym dyplomy, nagrody rzeczowe i puchary.

Podczas szkolnego apelu Pani dyrektor gratulowała wysokich osiągnięć sportowych uczniom i opiekunom p. J. Conkała p. D. Mościckiej, p. B. Gajo, p. W. Kucharskiej, p, J. Wiszniewskiej-Celińskiej. Wszyscy uczniowie otrzymali serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie szkoły tym razem w trudnych atmosferycznych warunkach, bo 11 listopada świętowaliśmy niemal w zimowej scenerii. Życzenia od Pani dyrektor dalszych sukcesów w rozwijaniu własnych uzdolnień były ostatnim punktem podsumowań sportowych rywalizacji.