Bajkowe jasełka

W dniu 19 grudnia 2016 roku odbył się uroczysty montaż słowno-muzyczny, wprowadzający nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia – tajemnicy Cichej Świętej Nocy. Do betlejemskiej szopki, w której narodził się maleńki Pan Jezus, przybyli bohaterowie naszych ulubionych bajek i baśni z hojnymi darami dla Pana. Nad Stajenką trzymali straż nieustanną Aniołowie Pańscy, a święty Józef, jak na patrona rodzin przystało, zapraszał wszystkich do bożonarodzeniowego czuwania. Pokłon Panu nieśli Jaś z Małgosią, Pinokio, Smerfetka, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Calineczka, Sierotka Marysia i Kopciuszek. Ich zawierzenie Słowu, co Ciałem się stało, ma ponadczasowe znaczenie.

A urok i niepowtarzalna radość kolęd: Wśród nocnej ciszy, Poszli wszyscy do stajenki gdy Skrzypiał mróz, z Bosym Pastuszkiem Przybieżeli do Betlejem w Cichą noc gdy Świeciła gwiazdeczka, przy dźwiękach gitary p. Ani Suchodolskiej i śpiewie anielskiego chórku było po to, aby prosić o miłość, pokój i dobro dla całej ludzkości. A to wszystko aby przygotować nas na Narodzenie Boże, abyśmy tę Bożą radość potrafili godnie przeżyć, zrozumieć i ubogacić własne serce. W świąteczny nastrój wprowadziły nas kolędy w wykonaniu grupy Aniołów i Pastuszków. Szkolną uroczystość opracowały p. Beata Głuchowska, p. Anna Suchodolska, p. Marzena Szczygielska, p. Marta Kulik i p. Anna Gajda a Samorząd Uczniowski pod opieką p. Jolanty Conkały wręczył pracownikom szkoły świąteczne upominki, dołączając się do życzeń Świętej Rodziny.

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor podkreśliła, że jest to wyjątkowy czas, w którym każdy człowiek może być Betlejem, by dzielić się radością z narodzenia Pana. Przypomniała wszystkim, składając życzenia, symboliczne i ponadczasowe znaczenie błogosławieństwa które dla wierzącego człowieka jest nadrzędnym drogowskazem. Serdecznie podziękowała uczniom za uroczysty występ, a nauczycielom za przygotowanie jasełek oraz pobłogosławiła gospodarzy, a wspólnie z wychowawcami klas wszystkich uczniów. Świąteczno – noworoczne przesłanie Pani dyrektor do uczniów, rodziców i pracowników szkoły kończyło świąteczną uroczystość.