Innowacja „Pomysł na wagę złota”

W ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej pt. „Pomysł na wagę złota” dzieci
z przedszkola w Zespole Szkół w Świdrach w ramach kolejnego zadania wykonywały prace plastyczne współpracując z zaprzyjaźnionymi szkołami. Zadanie polegało na wykonywaniu kolejnych etapów ilustracji do wiersza L.J. Kerna techniką mieszaną – pastele i akwarela. Nasze dzieci otrzymały od Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tony Halika w Warszawie rozpoczęte prace plastyczne wykonane pastelami w formie konturów do wiersza „Parasole”. Zadaniem naszych przedszkolaków było pomalować akwarelami rozpoczęte rysunki. Takie zadanie było wyzwaniem dla naszych dzieci, ale poradziły sobie wyśmienicie i efekty były bardzo ciekawe, co prezentujemy poniżej. Nawet trzylatki sprostały trudnemu zadaniu. W ramach rewanżu nasze przedszkolaki z każdej grupy przygotowały ilustrację do wierszy „Balon i balonik”, „Zamek Króla Pipina” – kredką pastelową. Dzięki temu miały możliwość poznać technikę rysowania pastelami. Wykonane prace zostały wysłane do szkoły podstawowej w Ostrołęce i Ciółkówku. Galerię prac prezentujemy poniżej.