Spotkanie autorskie z Edytą i Robertem Zarębskim

W dniu 31 marca do naszego przedszkola i szkoły przybyli wyjątkowi goście – lubelska ilustratorka i autorka książek dla dzieci pani Edyta Zarębska oraz  jej mąż pan Robert Zarębski – muzyk i kompozytor. Pisarka zadebiutowała własnoręcznie ilustrowaną bajką napisaną wierszem pod tytułem „Opowieści babci Gruni” i za tę książkę w 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie  im. Astrid Lindgren zorganizowaną przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Później napisała wiele innych książek, 
o których można przeczytać na jej stronie internetowej www.babciagrunia.pl. Celem spotkania było propagowanie wśród dzieci czytania. Pani Edyta w baśniowej kreacji opowiedziała nam o swoim dzieciństwie i marzeniach, aktywnie włączając w tę historię dzieci. Mogliśmy usłyszeć, jak powstawały pierwsze wiersze i bajki, jaką historię ze sobą niosą jej książki. W drugiej części spotkania pan Robert przeczytał dzieciom fragment książki. Dzięki jego zdolnościom interpretacyjnym głośne czytanie zmieniło się
w teatralną scenkę, która rozbawiła dzieci do łez. Następnie dzieci wzięły udział
w zabawie polegającej na odgadywaniu, co rysuje autorka. Mieliśmy też przyjemność posłuchać i zaśpiewać razem z panem Robertem piosenkę „Mądra rzeka” (słowa: Edyta Zarębska, Robert Zarębski; muzyka: Robert Zarębski), którą na żywo grał i śpiewał Robert Zarębski. Na zakończenie były podziękowania i autografy. Dzięki tej wizycie nasza szkolna biblioteka została wzbogacona o nowe książki autorstwa p. Edyty Zarębskiej, dzięki którym możemy powracać do wspomnień z tej wizyty, wypożyczając jej książki.