Biegi 3 – Majowe

Tradycyjnie, od wielu lat uczniowie Zespołu Szkół w Świdrach uroczystość Konstytucji
3 Maja obchodzą na sportowo. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegach zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji pod patronatem burmistrza miasta Łuków. W 24 Łukowskich Ulicznych Biegach 3- majowych startowała: Joanna Kazanecka na dystansie 400 m. z klasy IV. Na dystansie 600 m. z klasy VI pobiegły: Zuzanna Filutowska, Julia Stolarczyk i Kinga Zając. Chłopcy z klasy IV: Michał Mościcki i Emil Szczygielski musieli pokonać dystans 800 m. Na dystansie 1100 m pobiegli: Marcin Krasnodębski, Dawid Świderski, Kacper Ptasiński i Mateusz Sosnowski. Najlepiej pobiegł Mateusz Sosnowski, który zajął II miejsce, pozostali uczestnicy zajmowali VI, VIII, IX i X miejsca.

W zawodach brali również udział uczniowie z klas I – III. Wspaniale pobiegła Klaudia Nurzyńska z klasy II zajmując I miejsce w swojej kategorii w biegu na 300 m. V miejsce zajął Szymon Dybciak uczeń kl. II w biegu na  takim samym dystansie.

Oczywiście nie zawiedli również przedszkolaki, którzy i tym razem licznie stanęli na linii startu. Najlepsza okazała się Nikola Suska, która w biegu na 150 m. zajęła II miejsce. Wszyscy zawodnicy na linii mety otrzymali medale za udział.

Za miejsca od I do VI były dyplomy, medale, upominki i karnety na basen. Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywność i sportowy udział w obchodach rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Opiekunami uczniów byli: p. Jolanta Conkała, p. Barbara Gajo, p. Dorota Mościcka, p. Jolanta Wiszniewska – Celińska, p, Wioletta Kucharska i p. Marta Kulik.