Czwórboju ciąg dalszy

Tak napiętego grafiku, co do występów sportowych, drużyna czwórboistów Zespołu Szkół w Świdrach nie spodziewała się wcale. W przeciągu jednego tygodnia startowali
w czterech imprezach sportowych.

Zaczęło się od 24 Łukowskich Ulicznych Biegów 3 – majowych. 05. 05. Odbyły się Igrzyska Gminne, a za dwa dni zawody powiatowe. Dwa dni odpoczynku i cała złota szóstka ponowie musiała dać z siebie wszystko na 1/2 Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym w Białej Podlaskiej. Na stadionie AWF zebrała się spora grupa zawodników i zawodniczek, gdyż były to zawody dziewcząt i chłopców w czwórboju i zawody kolejnych czwartków lekkoatletycznych.

Na trybunach i na boisku było spore zamieszanie. Mimo tego nasza drużyna dzielnie dawała sobie radę ze zmęczeniem i ogromną presją z ilością zawodników. W grupie chłopców starowało aż dwanaście drużyn w czwórboju i spora grupa w tzw. czwartku la.

Chłopcy dobrze pobiegli na 60 i 1000 m. Próbowali bić swoje rekordy życiowe w skoku
w dal. Po podliczeniu punktów zabrakło naprawdę niewiele żeby zająć miejsce medalowe i stanąć na podium. Ostatecznie na dwanaście szkół zajęliśmy miejsce IV, co dla naszej niewielkiej społeczności szkolnej jest wielkim sukcesem. Daliśmy się zauważyć wśród głównych sędziów zawodów i czterech uczniów naszej szkoły otrzymało zaproszenie do udziału w czwartkach lekkoatletycznych, są to: Piotr Szczygielski, Sebastian Laskowski, Kacper Ptasiński i Mateusz Sosnowski.

Ogromne podziękowania dla wszystkich chłopców za godne reprezentowanie naszej szkoły na wszystkich zwodach i wytrwałość w dążeniu do celu.
Chłopców do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego p. Jolanta Conkała