Kolejny sukces lekkoatletyczny – I miejsce w powiecie

Po zwycięstwie na Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym, „złota szóstka” Zespołu Szkół w Świdrach awansowała na zawody powiatowe. Odbyły się one w Hucie Dąbrowej 08.05.2017 r. Startowało na nich dziewięć drużyn. Drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Sebastian Laskowski, Piotr Szczygielski, Mateusz Sosnowski, Kacper Ptasiński, Marcin Krasnodębski i Dawid Swiderski poprawiała własne rekordy życiowe w biegu na 60 m. i w skoku w dal. Wszyscy pobiegli rewelacyjnie na 1000 m. i zajmowali czołowe miejsca. Gorzej tylko wypadła piłeczka palantowa.

Dosyć długo czekaliśmy na podliczenie wszystkich punktów z czterech konkurenci,
ale te chwile niepewności przerodziły się w ogromną radość. Nasza szóstka ponownie okazała się do niepokonanie.

Pokonaliśmy wszystkie szkoły ( wśród nich były szkoły z Łukowa) i zajęliśmy pierwsze miejsce i nam przypadło w udziale reprezentowanie powiatu łukowskiego na 1/2 Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Białej Podlaskiej. Radość i zaskoczenie była ogromna, gdyż takiego sukcesu nasi sportowcy nie odnieśli już dawno.

Chłopcom dziękujemy za wspaniały wynik i ciężką pracę oraz życzymy udanego startu na kolejnych zmaganiach.
Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego, p. Jolanta Conkała