„Kochani Rodzice – dziękujemy Wam za życie” – koncert z okazji Święta Rodziców

W dniu 23 maja spotkaliśmy się na uroczystym montażu słowno – muzycznym, zorganizowanym z okazji Święta Rodziców. Naszych gości zaprosiliśmy na uroczysty koncert, taktujący o trudzie rodziców, roli rodziny we współczesnym świecie
i wdzięczności dzieci za okazywane na co dzień miłość, dobro i serce. Wspólne okolicznościowe spotkanie odbyło się w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej.

Wszystkie dzieci zaprezentowały się podczas uroczystości, aby podziękować swoim rodzicom. W pierwszej kolejności wystąpiły dzieci z przedszkola, następnie uczniowie klas I, II i III, a w dalszej części klasy starsze – IV, V i VI. Wszyscy zaprezentowali bogaty i zróżnicowany program artystyczny, przygotowany wspólnie ze swymi wychowawcami. Wypowiedzieli najpiękniejsze treści o miłości, poświęceniu i roli mamy
i taty w życiu każdego dziecka.

Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwały p. Elżbieta Soszka, p. Barbara Gajo, p. Dorota Mościcka i Elżbieta Goławska; okolicznościową dekorację opracowały p. Anna Gajda i p. Marta Kulik. Nasi goście ze wzruszeniem przyjęli artystyczny występ swoich pociech i gromkimi brawami nagrodzili liryczne refleksje, poetyckie, pełne ciepła  pieśni, scenki z życia rodziny i taniec maluszków. Kameralne spotkanie, w świątecznej atmosferze, zakończyło tradycyjne sto lat i słodki poczęstunek.