,,Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

,,Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, to hasło VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas szkół podstawowych, organizowanego przez KRUS.

Celem tej akcji jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16″ lat zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczna edycja ma zwrócić uwagę uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych.
Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, na temat zapobiegania wypadkom dzieci związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych.
Prace plastyczne na konkurs wykonali:

• Iga Zabłocka kl. I opiekun p. Barbara Gajo
  • Mikołaj Krasnodębski kl. I opiekun p. Barbara Gajo
  • Aleksandra Czechowska kl. III opiekun p. Elżbieta Soszka
  • Julia Zalewska kl. III opiekun p. Elżbieta  Soszka
  • Natalia Zabłocka kl. III opiekun p. Elżbieta Soszka
  • Weronika Goławska kl. III opiekun p. Elżbieta Soszka
  • Julia Stolarczyk kl. VI opiekun p. Elżbieta Soszka
  • Kinga Zając kl. VI opiekun p. Elżbieta Soszka
  • Maciej Krasnodębski kl. V opiekun p. Elżbieta Soszka

Za plastyczny pomysł Iga Zabłocka otrzymała III miejsce w grupie wiekowej klas 0 – III na etapie powiatowym i praca została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.
Zbliżają się wakacje, okres, w którym uczniowie na wsi narażeni są na wiele nieszczęśliwych wypadków, a więc promocja bezpieczeństwa na pewno uwrażliwi rodziców na zwrócenie bacznej uwagi na zdrowie i życie dzieci.