Dzień Edukacji Obywatelskiej

20 czerwca 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łuków odbyło się piąte spotkanie przedstawicieli samorządów uczniowskich z okazji Dnia Edukacji Obywatelskiej. Tegoroczne spotkanie miało charakter edukacji medialnej. Zespół Szkół w Świdrach reprezentowali uczniowie z klasy VI: Zuzanna Filutowska, Kacper Dybciak i Piotr Szczygielski. Na spotkaniu uczestniczyli również wójt Gminy Łuków p. Mariusz Osiak, zastępca wójta p. Wojciech Szczygieł oraz przewodniczący Rady Gminy p. Tadeusz Federczyk. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia takie jak: wizerunek w sieci, bezpieczeństwo i zachowanie etyczne w sieci, metody sprawnego wyszukiwania informacji, a także praktyczne wykorzystanie informacji. Zajęcia w formie warsztatowej prowadzone były przez trenerów Fundacji Nowoczesna Polska. Na spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele telewizji Master. Uczniowie zostali zapoznani z ciekawą pracą w mediach regionalnych. Na zakończenie zastępca wójta podziękował wszystkim uczniom za ich pracę i życzył dalszych owocnych działań w Samorządzie Uczniowskim. Uczestnicy Dnia Edukacji obywatelskiej otrzymali pamiątkowe gadżety i zrobili sobie wspólne zdjęcie.

Opiekunem uczniów i Samorządu Uczniowskiego była p. Jolanta Conkała.