Szkolna Akcja Narodowego Czytania „Wesela”

W dniu 6 września 2017 r. spotkaliśmy się na uroczystym montażu, aby promować Akcję Narodowego Czytania. W atmosferę bronowickiego wesela i genezy dramatu S. Wyspiańskiego wprowadzili nas uczniowie kl. VII, przedstawiając krótką charakterystykę okresu Młodej Polski  i sylwetkę pisarza. Szkolne Czytanie „Wesela” zainaugurowała Pani dyrektor Agnieszka Śledź, a towarzyszyli jej uczniowie i nauczyciele, deklamując wybrane sceny z utworu; z kl. VI  – Weronika, Magda, Asia i Maciek, z kl. VII – Kinga, Piotrek, Zuzia, Dominika, Hubert i Kacper oraz p. Barbara Gajo, p. Małgorzata Juszczyńska, p. Marzena Szczygielska i p. Elżbieta Goławska. Zebrani uczniowie i nauczyciele mieli okazję posłuchać fragmentów utworu  o ponadczasowym i symbolicznym znaczeniu dla narodu polskiego. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor podziękowała paniom – Elżbiecie Goławskiej i Marzenie Szczygielskiej za przygotowanie literackiego spotkania.