Sportowcy z Zespołu Szkół w Świdrach nagrodzeni nagrodą Wójta Gminy Łuków

20 września 2017 r. w urzędzie Gminy Łuków odbyło się spotkanie władz z uzdolnionymi uczniami, ich rodzicami i trenerami. Byli tam recytatorzy, muzycy, laureaci konkursów przedmiotowych oraz sportowcy.

Zespół Szkół w Świdrach reprezentowało pięciu uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/17 osiągnęli wysokie sukcesy sportowe.

Wśród nich był Mateusz Sosnowski – dwukrotny mistrz województwa w indywidualnych biegach przełajowych, który wraz z kolegami dodatkowo osiągnął wiele innych sukcesów na szczeblu gminnym, powiatowym i międzywojewódzkim. Kacper Ptasiński, Marcin Krasnodębski, Sebastian Laskowski, Piotr Szczygielski i Mateusz Sosnowski zajęli I m-ce w Gminnych i Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Na ½ Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym zajęli IV miejsce. Na terenie Gminy Łuków najlepszym czwórboistą lekkoatletycznym został Kacper Ptasiński. Dodatkowo na Międzywojewódzkich Biegach Pamięci gen. Franciszka Kleeberga drużynowo wywalczyli II miejsce, natomiast indywidualnie Piotr Szczygielski zajął II m-ce, a Sebastian Laskowski był III. Za trud treningu i wysokie osiągnięcia, uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrodę wójta w wysokości 500 złotych. Opiekunem i trenerem była p. Jolanta Conkała – nauczyciel wychowania fizycznego. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów., Rodzicom natomiast dziękujemy za wsparcie i wyrozumiałość.