Zdrowo i sportowo

 

17 listopada 2017 r. w godzinach popołudniowych uczniowie klasy V Zespołu Szkół
w Świdrach zawitali w progach Zespołu Szkół w Aleksandrowie. Przywitali ich uczniowie również klasy V i serdecznie zaprosili na nocny pobyt w ich pięknej, przestronnej i ciepłej szkole.
W programie przewidziane były rozgrywki w piłkę nożną, piłkę ręczną oraz zabawy integracyjne. Wspólna kolacja oraz wspólne pieczenie babeczek pozwoliły wykazać się niektórym ogromnymi talentami kulinarnymi. Babeczki smakowały wszystkim wybornie. Gorzej było ze sprzątaniem. Przydział dyżurów szybko rozwiał problemy i można było przejść do kolejnego punktu spotkania integracyjnego – wspólne oglądanie filmu animowanego Minionki. Salon fryzjerski – różne rodzaje kucyków, zajęcia umysłowe – układanie kostki Rubika, zajęcia sprawnościowe – wchodzenie i zjeżdżanie po ławeczce gimnastycznej tak wypełniły czas, że mało, kto się spostrzegł, że to już była pora ciszy nocnej. Wszyscy rozlokowali się na sali gimnastycznej i to wspólne spanie było tak wielką atrakcją, że długo nie można był zasnąć. 
Poranek obudził nas zapachem tostów i herbatki. Podczas śniadanie uczniowie naszej szkoły podziękowali uczniom z Aleksandrowa i ich wychowawczyni p. Elżbiecie Domańskiej za ciepłe i wspaniałe przyjęcie.