Szkolny Dzień Bezpieczeństwa

30 listopada 2017r. odbył się w naszej placówce Szkolny Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Bądź widoczny –  bądź bezpieczny”, którego celem jest promocja bezpieczeństwa i wzrost świadomości dzieci o zagrożeniach czyhających na nich na drodze oraz rozwijanie zainteresowań uczniów problemami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na uroczystości gościliśmy przedstawiciela Firmy Cargill Poland panią Hannę Świderską –  właścicielkę FHU CEZAR, która ufundowała odblaski dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie z klasy III  zaprezentowali bardzo pouczającą inscenizację, traktującą o podstawowych zasadach dotyczących ruchu drogowego. Następnie pani Świderska przekazała koszulki odblaskowe i odblaski przedstawicielom wszystkich klas oraz przedszkolakom. Poruszyła kwestię bezpieczeństwa na drodze, problem właściwego zachowania pieszych i kierowców oraz zaapelowała do dzieci o noszenie elementów odblaskowych, bo odblaski – to gwarancja widoczności na drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa zorganizowały: p. Edyta Łukasik – pedagog szkolny i wychowawca kl. III p. Marzena Szczygielska.