Miś Promyczek z Torunia z wizytą w naszym przedszkolu

Przedszkole w Świdrach w latach  szkolnych 2017/2018 i 2018/2019 realizuje innowację pedagogiczną  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.  W ramach akcji ogólnopolskiej nawiązaliśmy współpracę z przedszkolami z całej Polski, dzięki czemu możemy wymieniać się doświadczeniami i wiedzą z różnymi nauczycielami oraz prowadzić akcję wysyłkową.  Celem innowacji jest rozwijanie czytelnictwa, które opierać się będzie na motywie wędrującego misia. Pluszowy miś, wyposażony w dzienniczek, będzie podróżować między przedszkolami z Polski, na zasadzie listowej przesyłki, a kiedy zawita w progi przedszkola, należy mu czytać.  Zachęcamy w ten sposób do czytania nie tylko dzieci, ale nauczycieli, pracowników przedszkola, rodziców i  wybranych przedstawicieli społeczności lokalnej.

W tym tygodniu przywitaliśmy  w naszym przedszkolu pierwszego gościa – Misia Promyczka ze  Szkoły Podstawowej  nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu 
z Torunia, natomiast nasz Miś Karolinka pojechał do Przedszkola Miejskiego nr 1
z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku.  Od wychowawcy Pani Marty Cieciura z tego przedszkola dostaliśmy wiadomość i zdjęcia, z których wynika, że nasza Karolinka bardzo dobrze się czuje w nowym przedszkolu, a dzieci od razu ją pokochały.

Szkolny koordynator innowacji pedagogicznej: p. Marta Kulik – nauczyciel wychowania przedszkolnego.