Akcja Polacy-Rodakom po raz piąty w naszej szkole

Uczniowie Szkolnego Wolontariatu we współpracy z Samorządem Uczniowskim już po raz piąty, wzięli udział w akcji ”Polacy – Rodakom”. Przedsięwzięcie miało na celu pomoc Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie. Zbierane były produkty do paczek takie jak:  słodycze, kakao, konserwy, makaron, cukier, kasza, ryż, mleko w proszku i tym podobne o długim terminie ważności. Można też było podarować książki z polską literaturą piękną oraz maskotki. Akcja zbierania darów na paczki rozpoczęła się już pod koniec listopada i trwała ponad miesiąc. Do zbiórki włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Zgromadzone produkty, opiekun szkolnego wolontariatu p. Beata Głuchowska przekazała do biura senatora Stanisława Gogacza.

Finał akcji zorganizowano 16 grudnia 2017r., w Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II w gmachu łukowskiego Urzędu Miasta. Tutaj spotkały się osoby zaangażowane w akcję, w której, w tym roku przygotowano 460 paczek. W roli gospodarzy występowali: Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek i senator Stanisław Gogacz. Wśród gości obecni byli konsul z Winnicy na Ukrainie oraz z Mińska na Białorusi, którzy przekażą paczki przygotowane w Łukowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kinga Zając, Joanna Kazanecka, Małgorzata Kazanecka i Robert Suchodolski, opiekun SU i szkolnego wolontariatu p.  Marzena Szczygielska oraz rodzic p. Gabriela Suchodolska.

Naszym   Rodakom   życzymy   spokojnych   i   radosnych   Świąt  Bożego  Narodzenia,  a wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wrażliwości i umiejętności dzielenia się z ludźmi potrzebującymi wsparcia i pomocy w trudnych momentach życia.