Pyza na polskich dróżkach

W I semestrze  roku szkolnego 2017/2018 przedszkolaki z grupy Motylki i Pszczółki pod kierunkiem pań Wioletty Kucharskiej i Jolanty Wiszniewskiej – Celińskiej, realizowały projekt edukacyjny „Pyza na polskich dróżkach”. Celem projektu było promowanie i rozwój czytelnictwa, poznanie lokalnej historii, ciekawych miejsc i zabytków, rozwijanie zainteresowań historią  i geografią Polski, nawiązanie kontaktów i integracja międzyszkolna. W październiku  dzieci poznały uczestników projektu poprzez wysyłanie do siebie kart pocztowych, przedstawiających miejscowość, w której mieszkają. Poznały też historię powstania Pyzy oglądając bajki i książeczki o Pyzie. Korzystając z platformy e-Twinning i mapy Polski dzieci śledziły miejsca odwiedzane przez kukiełkę i poznawały ich historię.  W okresie Świąt Bożego Narodzenia wymieniały się życzeniami. W styczniu Pyza dotarła do naszego przedszkola. Dzieci bardzo się ucieszyły, przedstawiły Jej nasze przedszkole i okolicę.  Towarzyszyła  Ona  dzieciom  w  czasie  zajęć i zabaw na świeżym powietrzu. Uczestniczyła też w koncertach zespołu Wielka Orkiestra Dni Naszych i Limbos oraz spektaklu teatralnym „Podróż do krainy zabawek” . Poznała Misia z innowacji pedagogicznej „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” oraz „Świnkę Skarbonkę” z projektu edukacyjnego „Lusterko i pieniądze” realizowanego przez grupę 6-latków. Dowiedziała się jak trzeba oszczędzać w SKO. Na zakończenie dzieci uzupełniły Kronikę Podróży Pyzy umieszczając w niej zdjęcia z pobytu w naszym przedszkolu.

Projekt realizowany w ramach Programu eTwinning.