Spotkanie z artystami Narodowego Teatru Edukacji

Dnia  12  lutego  2018 r. uczniowie  klas  I  –  III  szkoły  podstawowej  oraz  przedszkolaki  wraz   z   opiekunami    odwiedzili   I   Liceum   Ogólnokształcące   im.   Tadeusza   Kościuszki  w Łukowie, by  tam  obejrzeć  przedstawienie  przygotowane  przez  Narodowy  Teatr  Edukacji  z Wrocławia pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim.
Historia zaczęła się w momencie, gdy mieszkańcy Krakowa dowiedzieli się o porwaniu Profesora Baltazara Gąbki – wybitnego badacza latających żab, przez zbirów króla Krainy Deszczowców.
Wielki  przyjaciel uprowadzonego – książę Krak namówił Wawelskiego Smoka, aby wraz z kucharzem Bartolinim wyruszyli na ratunek Profesorowi. W ślad za nimi podążał tajemniczy  szpieg  z  Krainy  Deszczowców,  który  przez  całą podróż próbował utrudnić i spowolnić pościg.
Bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód, ale przyjaźń i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody i trudności spotykane na drodze. Opowieść była pełna humoru i zabawnych sytuacji. Na wspaniałe widowisko artystyczne złożyły się wspaniałe gry aktorów,  barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia.
Zaś uczniowie klas IV – VII śledzili losy księcia i żebraka na podstawie powieści M. Twaina. Bohaterzy spektaklu przypomnieli wszystkim, iż niezwykle ważne w życiu jest przestrzeganie norm moralnych, bez względu na pozycję społeczną.