Teatr w szkole – oglądamy spektakl „Król Maciuś Pierwszy”

W dniu 23 lutego 2018 r.  nasi uczniowie i dzieci z przedszkola oglądali w ramach Internetowego Teatru spektakl na motywach powieści Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”, sztukę przygotowaną przez Teatr Banialuka w Bielsku-Białej. To niezwykle wzruszająca opowieść o samotności dziecka i wyzwań ponad jego siły. Artyści stawiają widzom wiele pytań, dotyczących współczesnego świata – potrzeba miłości i przyjaźni, odpowiedzialność  za  pokój  na  świecie  i  losy  drugiego  człowieka  oraz  rola  dziecka w  świecie dorosłych. Twórcy  przedstawienia za pomocą kostiumu, gestu, ruchu, obrazu i muzyki stworzyli niezwykłe widowisko teatralne, pełne metafory i  odwołań do współczesności, co daje wiele  możliwości  interpretacji.  Współpracę  z Internetowym Teatrem dla Dzieci podjęła p. Małgorzata Juszczyńska.