Gratulacje dla Sebastiana

W sobotę 24 lutego 2018 r. w Stoczku Łukowskim odbyła się 18. edycja Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Grzmią pod Stoczkiem armaty”.

187. rocznica słynnej bitwy pod Stoczkiem Łukowskim upamiętniająca zwycięstwo gen. Dwernickiego nad rosyjskim zaborcą zgromadziła setki biegaczy: od uczniów szkół podstawowych, dorosłych, przez osoby niepełnosprawne i emerytów.

Mroźna pogoda nie odstraszyła ucznia naszej szkoły – Sebastiana Laskowskiego. Przy wsparciu  dziadka  mieszkającego  w  Stoczku  Łukowskim,  Sebastian  zgłosił  się na linię startu  biegu  na  dystansie  400  metrów.   Do  pokonania  było  ponad  30  zawodników  i minusowa temperatura. Sebastian nie dał za wygraną i w kategorii chłopców szkół podstawowych klas V – VII zajął I miejsce.

Gratulujemy Sebastianowi zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.  Cieszymy się, jako środowisko szkolne, że uczeń z naszej szkoły uczestniczył w tak ważnej patriotycznej imprezie, pod hasłem 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – Rok dla Niepodległej. Bardzo dziękujemy Dziadkowi Sebastiana za opiekę nad wnuczkiem podczas uroczystości.