Dzień Kobiet, Dzień Kobiet…

Dzień Kobiet to święto obchodzone w wielu krajach świata. Nasza szkoła również świętowała Dzień 8 Marca. Męska część społeczności uczniowskiej z klas IV – VII, przy gościnnym udziale dziewcząt z klasy IV i VI, przygotowała montaż słowno – muzyczny, który miał na celu uświadomić wszystkim, jak ważną rolę w świecie pełni kobieta.

Uczniowie na scenie potrafili ze sobą współpracować, dzięki czemu uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów.

W pierwszej części akademii słowami znanych wierszy, zostało podkreślone znaczenie kobiet w codziennym życiu. Chłopcy z klasy IV  wzruszająco zaśpiewali piosenkę grupy Boys  „Czym byłby świat, gdyby was nie było…” oraz „Dzień Kobiet, Dzień Kobiet”.

Druga część apelu poświęcona była wizerunkowi kobiety na przestrzeni dziejów. Na scenie pojawili się „Adam” i „Ewa” w Raju, następnie „Adam” i „Ewa” współcześni, którzy w bardzo wiarygodny i aktorski sposób przedstawili swoje scenki. Niespodzianką był układ choreograficzny dziewcząt z klasy IV do piosenki „Chocolate choco choco”, w którym nie zabrakło humorystycznego akcentu. Chłopiec z klasy VI przebrany za dziewczynę, dołączając do tańca, wywołał szczery uśmiech na twarzach zgromadzonych osób.

Na  zakończenie  akademii  popłynęła  moc  gorących życzeń oraz „Sto lat” dla dziewcząt i pań w wykonaniu męskiej części społeczności. Chłopcy wręczyli paniom samodzielnie wykonane upominki.