Motylki i wiosenne kwiaty

Dnia  23  marca  2018 r. dzieci  z  grupy  „Motylki”  podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczycieli posadziły wiosenne kwiaty w sali przedszkolnej. Zainteresowanie przedszkolaków całym procesem sadzenia roślinek, było ogromne! Każde dziecko chciało się poczuć jak prawdziwy ogrodnik i przystroić naszą salę własnymi rączkami. Mali ogrodnicy nie przypuszczali, że tyle radości może im sprawić zwykłe sadzenie kwiatów. Ponadto, dzieci wykazały się sporą wiedzą odnośnie warunków, jakich potrzebują rośliny do życia. Dzieci dowiedziały się także, że należy dbać o estetykę najbliższego otoczenia oraz poznały nazwy wiosennych kwiatów. Teraz mali ogrodnicy codziennie będą obserwować i pielęgnować efekty swojej pracy. Wszyscy mamy nadzieję że już niedługo z cebulek rozwiną się piękne krokusy żonkile i hiacynty.

Realizator akcji: p. Wioletta Kucharska – nauczyciel wychowania przedszkolnego.