Pisanki, pisanki, jajko malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek

Wielkanoc  bez  pisanek,  to  nie  Wielkanoc!  Święto  to  wiąże  się   z licznymi obrzędami i zwyczajami zachowanymi do dnia dzisiejszego. W naszym przedszkolu, kultywując tradycje  wielkanocne,  podejmujemy  co  roku  różne  działania.  Czynne uczestniczenie w uroczystościach związanych z tradycją świąteczną oraz poznanie tradycji ludowych naszej miejscowości, stanowi jedno z zadań edukacyjnych naszego przedszkola. Od wielu już lat podejmujemy szereg działań, mających na celu kultywowanie wśród naszych wychowanków tychże tradycji i zwyczajów, aby przetrwały jak  najdłużej.  Przedszkolaki,  przygotowując się  do świąt w tym roku,  malowały jajka.  W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, rysowanki, drapanki. U nas w przedszkolu w tym  roku postanowiliśmy wykonać kraszanki.  W środę przed Triduum Paschalnym  każde dziecko wykonało jedyną w swoim rodzaju kolorową kraszankę, by później włożyć ją do swojego świątecznego koszyczka. Po wykonaniu kraszanek, które  sprawiły dzieciom wiele radości, w swoich salach dzieci dzieliły się  jajeczkiem posypanym rzeżuchą, wyhodowaną w naszych kącikach przyrody.