Tylko Boże Miłosierdzie nie zawiedzie nigdy nas…

W dniu 27 marca 2018 r. spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Misterium wielkopostne zgromadziło całą społeczność szkolną; wspólnie szliśmy za Panem, któremu w ciszy wyznaliśmy ze skruchą: „to nie gwoździe Cię przybiły,  lecz  mój grzech”. Wielki Tydzień to doskonały okres  zadumy nad sensem życia i refleksji nad własnym sumieniem. Rozważania Męki Pańskiej  od pokoleń duchowo przybliżają ludzkość do godnego przeżycia  świąt Wielkiej Nocy. Wspólne wielkopostne podążanie za Panem uczy dzieci i młodzież miłości i szacunku do Krzyża oraz kształtuje osobowość. Tegoroczne rozważania dotyczyły niezgłębionego Miłosierdzia Boga względem człowieka, a więc tym bardziej uczyły relacji międzyludzkich – przyjaźni, miłości, przebaczania i walki z własnymi słabościami. Pomysłowe kostiumy uczestników wielkopostnego  nabożeństwa,  elementy  pantomimy,   ponadczasowe   treści  rozważań i wspólna modlitwa wprowadziły nas w  niepowtarzalną atmosferę wielkopostnego zamyślenia.

Tegoroczne rozważania misterium pod kierunkiem p. Beaty Głuchowskiej przygotowali uczniowie kl. VII  we współpracy z przedstawicielami młodszych klas.  Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani Elżbieta Soszka, przekazała życzenia od pani dyrektor Agnieszki Śledź i  podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie rozmyślań Drogi Krzyżowej.