Zaświecili się na niebiesko

11 kwietnia 2018 r. w Łukowie w ramach akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” odbył się Niebieski Bieg w Parku Miejskim w Łukowie. Bieg był formą solidarności, podkreślał, że nie jest ważne zwycięstwo, lecz nagłośnienie problemu osób borykających się  z autyzmem. Każda z tych aktywności jest ważna i każda z nich poprawi jakość życia osób dotkniętych tym problemem. Do parku miejskiego przybyło blisko 500 osób: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Nieodzownym  warunkiem  uczestnictwa  w  biegu  było  posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub jakiegokolwiek  gadżetu. Najciekawsze „niebieskie pomysły” były nagrodzone w konkursie podczas imprezy. Nasi uczestnicy biegu zaprezentowali się wspaniale, niebieskie bluzki i niebieskie kokardy we włosach zauroczyły wszystkich, za co zostaliśmy nagrodzeni, a upominkiem była pamiątkowa piłka nożna. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali medal, napój i słodki upominek dla zregenerowania organizmu po wyczerpującym  wysiłku.

Wyjazd zorganizowały panie: Dorota Mościcka i Barbara Gajo.