V Jubileuszowy Festiwal Papieski „Barka” w Gminie Łuków 2018

W  dniu 15  kwietnia  2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w V Festiwalu Papieskim „Barka”, który w tym roku odbył się w parafii  Matki Bożej Częstochowskiej w Gręzówce. Uczestniczyliśmy w gminnym spotkaniu konkursowym, poświęconym postaci Jana Pawła II.  Kamil  Dudziński  z  kl.  V (op. p. Beata Głuchowska) – w teście wiedzy o Papieżu  zajął I  miejsce.  W ramach konkursu: portret Jana Pawła II,  prace plastyczne pod kierunkiem p. Jolanty Wiszniewskiej – Celińskiej wykonali Bartłomiej Szczygielski z kl.  VII, Patryk Gajek z kl. IV, Weronika Kisiel z kl. V oraz Kinga Zając z kl. VII; jury przyznało I miejsce Bartłomiejowi Szczygielskiemu, a II zajął Patryk Gajek.  Z interpretacją homilii Jana Pawła II, w ramach przeglądu,  wystąpiła Joanna Kazanecka z kl. VI (op. p. Elżbieta Goławska),

Podczas  niedzielnych  uroczystości  słuchaliśmy występów uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów   oraz   ludowych   zespołów   lokalnych.   Wyniki   konkursu,   któremu  patronował   Wójt    Gminy    Łuków    pan    Mariusz    Osiak,     zostały    ogłoszone   w  kościele  parafialnym  w Gręzówce, gdzie niezwykle serdecznie wszystkich gości przyjął  ks. proboszcz Adam Krasuski. Na placu kościelnym uczestnicy Festiwalu mieli okazję poczęstować się pysznymi kremówkami.

Za organizację uroczystości i udział w niej dzieciom oraz lokalnym artystom podziękował   p. Wojciech Szczygieł – zastępca wójta. Podkreślił, że Festiwal, który przypomina postać ukochanego Świętego naszych czasów, promuje ponadczasowe wartości wśród młodego pokolenia i jest inspiracją do artystycznych wyzwań. Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą  szkołę w gminnej uroczystości.