Wiosenne wędrowanie

W dniu 13 kwietnia 2018 r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego wyruszyli na pieszy rajd na trasie Świdry – Szczygły Dolne – Szczygły Górne – Świdry. Czterdziestu dwóch uczniów z klas IV – VII pod opieką pań Marianny Łukasik, Marzeny Szczygielskiej, Barbary Gajo poznawało ścieżki i drogi najbliższej okolicy i podziwiało piękno wiosennego krajobrazu. W trakcie odpoczynku w Szczygłach Dolnych uczniowie bawili się na placu zabaw. Ważnym punktem rajdu miało być ognisko, ale z powodu dużego wiatru „Młodzi Ekolodzy” rozumiejąc sytuację, zrezygnowali z rozpalenia ognia, by nie doprowadzić do pożaru. Nieupieczone kiełbaski z keczupem i tak smakowały wyśmienicie. Niepowtarzalna i miła atmosfera sprzyjała relaksowi w tle wiosennego krajobrazu.