XXVII Międzywojewódzkie Biegi Pamięci Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej

Jak, co roku w rocznicę śmierci generała Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej odbyły się biegi międzywojewódzkie. Zawody rozegrano 25 kwietnia 2018 r.

W tegorocznej edycji wzięło udział 204 uczestników z 24 placówek oświatowych, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Naszą szkołę reprezentowało 45 uczestników. Były to przedszkolaki, klasy I – III i klasy starsze IV – VII.

Na  starcie,  jako  pierwsze  stanęły  przedszkolaki  i  pobiegły na dystansie 200 metrów. W łącznej punktacji nasze maluchy drużynowo zajęły II miejsce. Najlepiej pobiegli: I m-ce Adam Suchodolski, II m-ce Szymon Sulowski, III m-ce Oliwia Nowak i IV m-ce Antoni Kożuchowski.

Dziewczęta rocznik 2009-2010 pobiegły na dystansie 400 zajmując następująco: I miejsce Julia Łazuga, II miejsce Maja Ptasińska. Wśród chłopców najlepiej pobiegł Rafał Sulowski zajmując II miejsce.

W kategorii dziewcząt rocznik 2007-2008: II miejsce zajęła Katarzyna Świderska. Chłopcy rocznik 2007-2008: I miejsce Piotr Kiełczykowski, a rocznik 2005-2006 reprezentował Marcin Krasnodębski, który zajął I miejsce, a II miejsce Mateusz Sosnowski.

Ostatnią grupą byli uczniowie klasy VII i gimnazjaliści. III miejsce zajął Sebastian Laskowski, a IV Piotr Szczygielski. Po podliczeniu punktów w kategorii dziewięciu szkół podstawowych zajęliśmy I miejsce drużynowo. Do szkoły przywieźliśmy 2 puchary, 11 medali i dyplomy.

Zawodom towarzyszyły ogromne emocje, dobra pogoda i wspaniała sportowa atmosfera.
Na zakończenie przedszkolaki i uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.

Wszystkim uczniom dziękujemy za sportowy trud i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunami zawodników z Zespołu Szkół w Świdrach były: p. Jolanta Conkała, p. Dorota Mościcka i p. Barbara Gajo.

Udział naszych przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej  w biegach wynikał z realizacji działań Projektu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół w Świdrach w latach 2017-2021 pt. „Nasza Wiekowa Niepodległa”