Majowa transmisja iTeatru

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w transmisji iTeatru. Tym razem  uczniowie  klas  I- III  oraz  6 – latki  z przedszkola obejrzeli spektakl Teatru Maska w Rzeszowie zatytułowany „Piotruś Pan”. W ten sposób zostaliśmy zachęceni przez organizatorów.

„Świat dorosłych jest czarno-biały. Tykanie budzika w świecie dorosłych oznacza tylko tyle, że już czas – czas spać, odrabiać lekcje, przestać zachowywać się jak dziecko.

W świecie dzieci tykanie budzika to sygnał, że zbliża się krokodyl i że gdzieś nieopodal na pewno są piraci. Kiedy więc uwierają cię ramy dobrego wychowania i rozsądku, wybór jest prosty – Nibylandia! Druga gwiazda na prawo, i prosto, aż do poranka. Wystarczy tylko chcieć. A ponieważ w Nibylandii wszystko jest możliwe, niewykluczone także, że pobyt tam sprawi, że dorośli na nowo odkryją świat baśni, a dzieci odnajdą się w świecie dorosłych.

Spektakl muzyczny na podstawie powieści Jamesa Matthew Barrie z elementami tańca stworzony i wyreżyserowany przez Annę Nowicką, laureatkę nagrody za najlepszy spektakl  w  teatrach  lalkowych  w Łodzi, reżyserki spektakli zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych widzów.”

Nasi mali widzowie bardzo uważnie śledzili przygody Piotrusia Pana i jego przyjaciół. Byli zainteresowani sztuką a najbardziej podobała im się muzyka i taniec.