Wycieczka do Wioski Indiańskiej

Dzień  Dziecka  to  święto,  które  należy  wyjątkowo  uczcić. Przedszkolaki ze Świdrów 28 maja pojechały obchodzić swoje święto do Wioski Grala, która znajduje się w okolicy Siedlec. Obiekt  zbudowany został w zacisznej okolicy przy lesie, w stylu wiosek indiańskich, umożliwiając tym samym wszystkim uczestnikom poznanie kultury i stylu życia Indian. Po dotarciu na miejsce przywitał nas Wódz Indiański, który wywarł ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach. Oprowadził nas po obiekcie i poprowadził zabawy przy muzyce. Tego dnia czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mieliśmy okazję zobaczyć tipi, przeciągaliśmy linę, robiliśmy pióropusze i malowaliśmy sobie twarze w indiańskie wzory, chodziliśmy po labiryncie oraz strzelaliśmy z łuku. Największe jednak wrażenie na dzieciach wywarły zajęcia z gry na bębnach. Rytm wystukiwany na kilkunastu bębnach jednocześnie, oczarował wszystkie dzieci. Od tysiącleci ludzie grają na instrumentach perkusyjnych w różnych zakątkach świata, co pozwala przypuszczać, że bębnienie mamy we krwi. Nasze maluchy sprawdziły się w tym zadaniu świetnie. Po takiej koncentracji trzeba było rozładować napięcie i przedszkolaki udały się na nadmuchiwaną poduchę do skakania. Czas nam w tym zakątku płynął bardzo szybko. Było tak dużo atrakcji, a czekał na nas jeszcze poczęstunek. Dzieci ze smakiem zjadały pieczone kiełbaski i ziemniaczki, a na deser miały ciasteczka i chrupki. Z żalem pożegnaliśmy to miejsce. Do przedszkola wróciliśmy „zmęczeni” ogromem wrażeń i wspaniałych wspomnień. Po tak niesamowitym nas przyjęciu, wszyscy chcieliśmy jeszcze kiedyś tam wrócić.