Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

W dniu 3 czerwca 2018 r. odbyła się kolejna wycieczka do ogrodów Kancelarii Prezesa Rady  Ministrów  Pana  Premiera Mateusza Morawieckiego z okazji Dnia Dziecka. Piknik w ogrodach kancelarii premiera był organizowany po raz szósty, w tym roku pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak mały! Dzień Dziecka w 100-lecie Niepodległej!”; rozpoczął się od godz. 10.30 i trwał do 16.30. Swoich małych gości powitał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.  Pan  minister  zaprosił  na  atrakcje  przygotowane przez kancelarię wspólnie z ministerstwami: konkursy z nagrodami, pokazy psów Służby Celnej, doświadczenia naukowe, malowanie buziek, plac zabaw, fotobudki, warsztaty robotyki, kuchnia molekularna, prezentacja wyposażenia wojska, symulator jazdy 3D, labirynt saperski, warsztaty plastyczne, budowanie robotów z przedmiotów codziennego użytku, pokaz formowania baniek mydlanych, gry i zawody sportowe. Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w warsztatach: tanecznych, kulinarnych, wiedzy z zakresu ruchu drogowego, geografii lub archeologii. Wśród innych atrakcji pojawiły się: koło fortuny z nagrodami, puzzle do układania i malowania. Każdy mógł wybrał coś dla siebie, a także degustować potrawy i słodycze przygotowane na tę wyjątkową okazję. Nie zabrakło również atrakcji dla rodziców, którzy wybrali się ze swoimi pociechami na wycieczkę. Analiza składu ciała, konsultacje  żywieniowe  czy  porady w zakresie prawidłowego nawadniania – to niektóre z propozycji przygotowanych dla dorosłych.
To było dla uczniów wielkie święto i wspaniały Dzień Dziecka. Niepowtarzalna atmosfera, spotkanie z ministrami i znanymi sportowcami okazały się dla dzieci wielkim przeżyciem. Z  przyjemnością  opowiadały one o swoich wrażeniach, a pamiątkowe fotografie, gadżety i nagrody przypominają o wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniu, zorganizowanym specjalnie dla dzieci.
Organizatorem wycieczki była p. Barbara Gajo, a uczniowie pod czujnym okiem pań Elżbiety Soszka, Marzeny Szczygielskiej, Marianny Łukasik i Doroty Mościckiej korzystały z wspaniałych atrakcji przygotowanych właśnie dla nich.