Wyjazd do Krainy Rumianku

W dniu 30 maja 2018r. uczniowie z klas I – VII wraz z wychowawcami pojechali na warsztaty ekologiczne do Krainy Rumianku w Hołownie. Poznawali trudne warunki życia ludzi i rodzaje codziennych wiejskich prac na wsi w dawnych czasach. Wędrując ścieżkami edukacyjnymi wykonywali kukiełki (słodkie bułeczki), pierniki i świece z wosku pszczelego z dodatkiem rumianku, uczyli się obrabiać len i wyrabiać z niego tkaninę. Poznawali zioła, które z łatwością można znaleźć w najbliższej okolicy i zastosować na drobne schorzenia, stłuczenia i niezbyt groźne dolegliwości. Podsumowaniem wyjazdu było ognisko, na którym pieczono i spożywano smaczne kiełbaski gasząc pragnienie herbatą z rumianku.
Wyjazd był jednym z elementów programu edukacyjnego „Młodzi ekolodzy”, który jest realizowany przez uczniów pod kierunkiem Marianny Łukasik.