VI Gminny Turniej Tańca Nowoczesnego

Dnia  29 maja  2018 r.  w naszej szkole odbył się już VI Gminny Turniej Tańca Nowoczesnego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych organizowany przez Zespół Szkół w Świdrach oraz Gminny Ośrodek Kultury. Wszystkich uczestników przywitała wiceprzewodnicząca Rady Gminy pani Marianna Łukasik i oficjalnie rozpoczęła turniej tańca. Do tanecznej rywalizacji w tym roku przystąpiło 215 tancerzy.

W kategorii przedszkoli wzięły udział dzieci z Ról, Gręzówki, Łazów, Woli Okrzejskiej, Fiukówki.

Końcowa rywalizacji przedszkoli zakończyła się następująco:

I miejsce przedszkole w Rolach
II miejsce przedszkole w Woli Okrzejskiej
III miejsce przedszkole w Fiukówce
Każde przedszkole otrzymało puchar , medale i  nagrody.

Kolejnym punktem programu był  turniej szkół podstawowych. Został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę stanowili uczniowie klas I – III, a drugą IV – VI. 

Naszą szkołę z klas I – III reprezentowały: Nikola Suska, Zofia Kożuchowska, Amelia Zalewska, Aleksandra Szczygielska, Kamila Krasnodębska, Maja Ptasińska, Iga Zabłocka, Gabriela Zabłocka, Julia Łazuga, Sylwia Nowak,  Katarzyna Oskroba, Klaudia Nurzyńska, Joanna Toporowicz. W kategorii klas IV- VII : Aleksandra  Czechowska, Katarzyna Świderska, Marta Goławska, Amelia Dybciak, Ewelina Zabłocka, Angelika Kożuchowska, Julia Zalewska. Opiekunem obydwu formacji była p. Dorota Mościcka.

 W rywalizacji formacji klas I-III  najlepsi okazali się:

I miejsce Świdry
II miejsce Stanin
III miejsce – Wola Okrzejska

Miejsca od IV do VIII zajęłyAleksandrów, Okrzeja, Gręzówka, Turze Rogi, Strzyżew

W rywalizacji formacji klas IV-VII  najlepsi okazali się :

I miejsce – Krzywda
II miejsce – Stanin
III miejsce – Aleksandrów
IV miejsce – Świdry

Miejsca od V do X zajęły: Gołąbki, Gręzówka, Strzyżew, Wola Okrzejska, Zarzecz Łukowski, Zagoździe.

Podczas turnieju prezentowały się nie tylko formacje, ale również duety i solistki.

W tej kategorii wystąpił jeden duet w składzie: Mikołaj Piechowicz i  Kacper  Lucht

Solistki klasy IV-VII:

I miejsce Amelia Goławska – Gołąbki
II miejsce Amelia Dybciak –  Świdry
III miejsce Paulina Wielgosz –  Strzyżew
IV miejsce Marlena Borkowska –  Strzyżew
V miejsce Klaudia Jerzy – Gręzówka
VI miejsce Maja Golba – Strzyżew

Wszyscy   uczestnicy   otrzymali   nagrody,   puchary   i  dyplomy  pamiątkowe.  Puchary  i nagrody  sponsorowali  Wójt Gminy Łuków  p. Mariusz Osiak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Henryk  Wysocki,  dział promocji,  którego  reprezentantem  jest  inspektor   p. Małgorzata Katarzyna Kuć, Sołtys i Rada Sołecka Świdrów oraz Państwo Monika, Mariusz Dybciak.
Na   zakończenie   uroczystości   pani   Elżbieta  Soszka  w/z  dyrektora  Zespołu  Szkół  w Świdrach serdecznie podziękowała przybyłym gościom, rodzicom i wszystkim uczestnikom turnieju.