Udział w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

W  piątek  8  czerwca  o  godz.  10.00  wszyscy  uczniowie  naszej  szkoły, przedszkolaki i nauczyciele spotkali się na placu szkolnym, aby wspólnie zagłębić się w lekturze. Każdy uczestnik akcji miał ze sobą książkę wypożyczoną wcześniej ze szkolnej biblioteki. Miło upływał  nam  czas,  wśród szkolnej zieleni, przy pięknej, niemalże wakacyjnej pogodzie, a przede wszystkich wśród innych czytelników, którzy okazali się i pasjonatami różnorodnej literatury. Jednak ani termin, ani czas nie były przypadkowe, bo uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” i czytaliśmy wspólnie z 2529 placówkami w całym kraju. W naszej szkole czytało łącznie 156 osób. Wielu uczestników tak „wciągnęła” książka, że postanowili dokończyć ją czytać w domu. Ogólnopolska akcja promuje dobrą książkę, zachęca do obcowania z literaturą oraz proponuje  doskonały  relaks  i wypoczynek z książką. Koordynatorem szkolnej akcji była p. Marzena Szczygielska – bibliotekarz naszej szkoły.