Uroczyste podsumowanie projektu „Gmina Łuków czyta Małemu Misiowi”

W Zespole Szkół w Świdrach  dnia 18 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Gmina Łuków czyta Małemu Misiowi” realizowanego w ramach innowacji pedagogicznej  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W projekcie „Gmina Łuków czyta Małemu Misiowi” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łuków  Mariusza Osiaka wzięło udział 9 placówek oświatowych z terenu naszej gminy oraz nasze przedszkole. Zainicjowane przez nas przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Do jego realizacji przystąpiły: Przedszkole w Gołaszynie, Przedszkole w Zalesiu, Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie, Przedszkole „Baśniowy Dworek” w Łazach, Przedszkole w Gręzówce, Przedszkole w Turzych Rogach, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zarzeczu Łukowskim, Przedszkole w Krynce, Zespół Szkół w Strzyżewie. Projekt prowadzony był od  2   marca 2018r.  Koordynatorami  projektu  na  terenie  Gminy  Łuków były Marta Kulik i Dorota Mościcka, nauczyciele Przedszkola  w Świdrach.

Na podsumowanie projektu przybyli wyjątkowi goście Miś Policjant, jego towarzysze policjanci oraz Marianna Łukasik Radna Gminy Łuków, a także nauczyciele i dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli, które wzięły udział w projekcie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Agnieszka Śledź, witając gości. Małą niespodziankę przygotowały również Przedszkolaki ze Świdrów. Recytowały  wiersze, grały i śpiewały piosenki. Poprosiły również  Panią  Dyrektor  i  Radną  Gminy  Łuków,  aby  przeczytały  dzieciom  bajeczki. Wyświetlona   została  prezentacja  przygotowana  przez  Martę  Kulik,  podsumowująca  8 miesięcy innowacji pedagogicznej. Podczas projektu zorganizowany został gminny konkurs plastyczny „Mój ulubiony miś z bajki”, na który z każdej placówki przekazano po kilkanaście prac. Na uroczystym podsumowaniu zostały wręczone nagrody dla dzieci, które zostały wytypowane do miejsc na podium i wyróżnień , ufundowane przez prywatnych sponsorów i Wójta Gminy Łuków. Wszyscy nauczyciele otrzymali pamiątkowe statuetki oraz certyfikaty dla przedszkoli i nauczycieli. Niezwykłe chwile, kończące wielomiesięczną pracę nad projektem, były dla nas wszystkich miłym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że zaszczepiłyśmy w rodzicach i dzieciach pasję do czytania książek.