Mali szachiści

W dniach 16 – 17 czerwca w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, w których udział wzięło trzech naszych przedszkolaków.  Szymon Filutowski z grupy Motylki oraz Adam Suchodolski i Mikołaj Dybciak z grupy Skrzaty. Udział w takiej imprezie był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności z najlepszymi szachistami z całego województwa.

Szachy szybkie były rozgrywane tempem 15 min. W szachach błyskawicznych tempo było jeszcze szybsze. Wynosiło 5 minut. Wymagało to od rozgrywających dobrego przygotowania kondycyjnego oraz ogromnej koncentracji. Pomimo tak szybkiego tempa nasi chłopcy świetnie sobie poradzili.

Szymon Filutowski – V miejsce w szachach szybkich oraz III miejsce w szachach                                               błyskawicznych.

Mikołaj Dybciak – II miejsce  w szachach szybkich  i II miejsce w szachach                                                 błyskawicznych.

Adam Suchodolski – IV miejsce w szachach szybkich i V miejsce     w szachach                                                błyskawicznych                                 .

Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy  i medale. Udział w turnieju był dla chłopców niesamowitym przeżyciem.