VI Dzień Edukacji Obywatelskiej

W dniu 18 czerwca odbył się Dzień Edukacji Obywatelskiej – tematem wiodącym tegorocznego spotkania były przedsiębiorczość, planowanie przyszłości i współpraca na rzecz środowiska, w którym żyjemy. Spotkanie miało charakter warsztatów, które prowadziła pani Barbara Rostek z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), w ramach programu CEO „Młodzi w akcji”.

Naszą szkołę na Dniu Edukacji Obywatelskiej reprezentowały uczennice z kl. VII Zuzanna Filutowska  i  Kinga  Zając  (opiekun Elżbieta Goławska),  które  bardzo  aktywnie pracują w samorządzie uczniowskim. Ze szkół gminy Łuków wzięło udział 24 uczniów.

Spotkanie przebiegało w kameralnej atmosferze – uczestnicy dzielili się własnymi spostrzeżeniami i zgłaszali bardzo dojrzałe pomysły w kwestii zmian otaczającej nas rzeczywistości. Na zakończenie uroczystości zastępca wójta Wojciech Szczygieł, podziękował  uczniom  za  aktywną  postawę  i  działalność  na  forum  szkoły,  wręczył okolicznościowe   upominki   i   życzył   bezpiecznych   wakacji,   i   pomyślnych  decyzji  w przyszłości.