Jubileuszowa Akcja Sprzątanie Świata – Polska

W  dniu  25  września  2018r.  uczniowie  klas  I – VIII  i dzieci z przedszkola wzięły udział w Jubileuszowej  Akcji Sprzątanie Świata – Polska. Porządkowanie okolicy szkoły rozpoczęło się apelem „Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” przygotowanym przez członków SKO i Koła Turystycznego. Prowadzący uczniowie zapoznali z genezą i ideą akcji  i  zachęcali do aktywnego w niej udziału.  Celem tegorocznej 25.  edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki śmieci. Dlatego w tym roku podejmujemy odpadowe Wyzwania – w kolorach,  jak pojemniki do segregacji odpadów.
Następnie  wszyscy  sprzątali  teren szkoły, chodniki, przystanki autobusowe i obie drogi w kierunku torów. Efektem akcji było zebranie kilku worków śmieci i czyste otoczenie naszej  szkoły.  Wszyscy   z  satysfakcją  stwierdzili,  że  w  tym  roku okolica szkoły była o wiele mniej zaśmiecona niż w latach poprzednich.
Akcję przygotowały i przeprowadziły panie Barbara Gajo i Elżbieta Soszka – opiekunowie SKO i pani Marianna Łukasik – opiekun Koła Turystycznego.

Zdjęcia p. Marianna Łukasik i p. Barbara Gajo