Motylki i Skrzaty z wizytą w teatrze

Dnia 3 października dzieci z grupy Motylki i Skrzaty od samego rana były mocno podekscytowane.  Po śniadaniu wyjechały do Teatru Muzycznego w Lublinie. Zanim dzieci wsiadły  do autokaru  panie  nauczycielki  przypomniały  dzieciom,  że  wizyta  w  teatrze to swego rodzaju święto, które warto podkreślić stosownym strojem i właściwym zachowaniem. Jazda autokarem, też dla przedszkolaków była miłym przeżyciem. Lekki strach  i  zaciekawienie  towarzyszyły  dzieciom  przez  całą  podróż   aż  do  rozpoczęcia spektaklu  a  był   to   spektakl   pt.   „Bajkolandia”.   To   niezwykle   barwne,  rozśpiewane  i  roztańczone  widowisko  muzyczne,  z udziałem solistów, chóru, baletu oraz orkiestry. W  ich  wykonaniu  dzieci  usłyszały  i  zobaczyły  m.in. największe hity muzyki filmowej. W programie koncertu oczywiście nie zabrakło przebojów z bajkowego repertuaru: „Król Lew”, Pocahontas”,  „Kraina Lodu”, „Shrek”, „Akademia Pana Kleksa”, Jacek i Placek”, „Pingwiny z Madagaskaru”. Podczas spektaklu dzieci miały okazję ujrzeć razem na scenie bohaterów filmów, którzy podbili serca dziecięcej i dorosłej widowni. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały muzyczne przedstawienie. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!