„Orlątko”- spektakl teatralny z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości, nasza szkoła organizuje wiele   uroczystości   i  imprez  o  charakterze  patriotycznym.  Uczniowie   uczestniczą  w wydarzeniach, których głównym celem jest popularyzowanie i krzewienie idei niepodległości, wolności i suwerenności Państwa Polskiego. Wydarzeniem, które na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów  klas I- III był wyjazd do Łukowskiego Ośrodka  Kultury  w  dniu 7 listopada 2018r. na spektakl teatralny „Orlątko”. Przedstawienie  w wykonaniu artystów Teatru Banasiów, zostało przygotowane dla dzieci z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tematyka spektaklu w całości nawiązywała do patriotyzmu. Ciekawie i z pełnym szacunkiem do prezentowanych treści opowiadała o początkach naszej państwowości. Dzieci w przystępny dla nich sposób mogły zapoznać się z  odległą historią swojej Ojczyzny.
Uczniowie brali aktywny udział w przedstawieniu. Razem z Legionem Krasnoludków recytowali, śpiewali i maszerowali a wszystko po to, żeby pomóc im w odzyskaniu niepodległości i uwolnieniu uwięzionego Orlątka. Dzieci bardzo wczuły się w akcję przedstawienia, były niezmiernie szczęśliwe po osiągniętym zwycięstwie. Na koniec pełne pozytywnych wrażeń i emocji, nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Spektakl dostarczył wszystkim widzom nie tylko wiele zabawy, ale był również ciekawą lekcją historii, po której nasi uczniowie poczuli się dumnymi Polakami.

Zdjęcia p. Barbara Gajo