Mistrzostwa Szkół Powiatu Łukowskiego

W minionym tygodniu dwóch uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach zorganizowanych ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej. Byli to uczniowie klasy I – Antoni Kożuchowski i Mikołaj Dybciak. W imprezie brało udział 68 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu łukowskiego. Zawody rozegrano w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II  w Łukowie. Szachiści rywalizowali systemem szwajcarskim  na  dystansie  7  rund (po 12 min. dla zawodnika). Patronat honorowy nad V Międzynarodowym Festiwalem Szachowym Ziemi Łukowskiej objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Łukowski, Burmistrz Łukowa oraz Wójt Gminy Łuków. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk. Rozgrywki dla naszych uczniów nie były łatwe, ich rywalami byli uczniowie gimnazjum. Ale nie bacząc na mocnych przeciwników nasi chłopcy dzielnie walczyli. Pomimo tego, że zawody dla naszych uczniów nie zakończyły się stuprocentowym sukcesem, chłopcy dalej będą rozwijać swoją pasję jaką są szachy   i zachęcą pozostałych uczniów do zgłębiania tajników  tej gry. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu   i cierpliwości.