„Moda na odblaski” – III miejsce w powiatowym konkursie

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w ramach programu „Świeć przykładem”, zorganizował dla uczniów szkół podstawowych woj. lubelskiego – Konkurs  pt. ”Moda na odblaski”. Współorganizatorami jest Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Kuratorium Oświaty w Lublinie. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zaproponowała komendom powiatowym zorganizowanie konkursu „Moda na odblaski”. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży, a także dorosłych, do noszenia odblaskowych elementów.

 Na apel odpowiedziała m.in. Komenda Powiatowa Policji w Łukowie i zorganizowała akcję dla uczniów szkół podstawowych z powiatu łukowskiego, zaprosiła dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w akcji „Moda na odblaski”. Na zaproszenie odpowiedziało dziesięć placówek, a dzieci i młodzież prezentowały się w różnorodnych strojach,  których głównym elementem były odblaski. I Powiatowy Finał Konkursu „Moda na odblaski”  odbył  się  we  wtorek,  20  listopada  w  Zespole  Szkolno  –  Przedszkolnym  w Łukowie. Stroje oraz ich prezentacja były oceniane przez komisję konkursową. Sędzią głównym był podinspektor Krzysztof Golba, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z łukowskiej komendy, a jej członkami Katarzyna Szczygieł, reprezentująca Starostwo Powiatowe oraz komisarz Jarosław Modrzewski.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: z klas I – IV (Nikola Suska, Zofia Kożuchowska, Maja Ptasińska, Klaudia Nurzyńska) oraz z klas V – VIII (Amelia Dybciak, Marta Goławska, Emil Szczygielski, Kacper Ptasiński, Hubert Suchodolski, Piotr Szczygielski).

Odblaski, kamizelki, zwiewne sukienki, peleryny, opaski i inne ozdoby w bardzo widocznych kolorach królowały na wybiegu. Uczniowie zaprezentowali bardzo pomysłowe stroje na różne pory roku, w których dominowały elementy odblaskowe. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w kategorii wiosna-jesień.

Uczniowie i rodzice wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością przy tworzeniu strojów i rekwizytów na pokaz. Twórcze inspiracje naszych uczniów wspierały: Pani dyrektor Agnieszka  Śledź, p. Elżbieta Soszka, p. Anna Suchodolska.

Dzieci, młodzież i ich opiekunowie pokazali, że odblaski można nosić na wiele różnych sposobów i świetnie przy tym wyglądać. Pierwszy taki pokaz mody wszystkim bardzo się podobał.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska