Przedszkolaki na spektaklu „Piotruś Pan i piraci”

23 listopada 2018r. dzieci ze wszystkich grup z Przedszkola w Świdrach pojechały do  I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki na spektakl pt. „Piotruś Pan i piraci”. Widowisko obfitowało w efekty świetlne i układy taneczne. Piękna scenografia przykuwała wzrok naszych maluchów i rozbudzała wyobraźnię. W przedstawieniu  poruszono wiele wątków – o dorastaniu, miłości i przyjaźni. Czy być Piotrusiem Panem to znaczy nie umieć kochać? Czy wróżki istnieją? Takie i inne pytania mogliśmy usłyszeć, a dzieci oglądając mogły na nie odpowiedzieć. Pełni wrażeń opuściliśmy aulę liceum i udaliśmy się na spacer po Łukowie. W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę przedszkolaki obejrzały  tablicę na gmachu Banku PKO upamiętniającą miejsce straceń bohaterów w walce z okupantem hitlerowskim oraz pomnik Sienkiewicza na Placu Solidarności i Wolności. Przemierzając ulice  utrwaliliśmy sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy i powróciliśmy do autokaru, aby pojechać do przedszkola.

Zdjęcia p. Marta Kulik