Dyskoteka andrzejkowa

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności,  pozwalają  oderwać się  od  rzeczywistości  i  przenieść  w  świat  marzeń i fantazji. W naszej szkole dnia 29.11.2018 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu, a biletem wstępu był „słodki bilecik”, z którego zorganizowane zostaną mikołajowe upominki dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z Wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Symbole wiedzy magicznej i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów, pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Zdjęcia p. Barbara Gajo i p. Dorota Mościcka