„SOS dla bezpieczeństwa”

29 listopada 2018 r. w Zespole Szkół w Świdrach już po raz kolejny został zorganizowany Szkolny Dzień Bezpieczeństwa, który przebiegał pod hasłem „SOS dla bezpieczeństwa”. Akademia  rozpoczęła się muzycznie i radośnie –  od występu uczennic w układzie tanecznym pt. „Przepisowy ruch drogowy”, przygotowanym przez p. Dorotę Mościcką; zaprezentowane krokiem tanecznym zasady bezpieczeństwa niezwykle spodobały się publiczności i na pewno przekonały o słuszności ich stosowania.

W dalszej części  zaprezentowały się przedszkolaki z grupy „Skrzaty”, które wykonały piosenkę pt. „Pan policjant”. Uczniów przygotowała  p. Marta Kulik. Dzieci zyskały sympatię, a ich pomysłowe stroje pozwoliły doskonale wcielić się w rolę stróżów prawa.

Następnie uczniowie  z klasy IV  przedstawili  pouczającą inscenizację o  podstawowych zasadach ruchu drogowego i zachowania zapewniającego bezpieczeństwo na drodze. Przypomnieli  wszystkim,  że  każdy  użytkownik drogi ponosi odpowiedzialność za siebie i  innych, a dzięki temu, że będziemy zachowywać zdrowy rozsądek, zadbamy o  zdrowie i życie, które są bezcennym darem.

Na  zakończenie spotkania obejrzeliśmy występ uczniów z kl. I – III i IV – VIII pt. „Moda na odblaski”, uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę w konkursie organizowanym przez KPP w Łukowie i wywalczyli III miejsce.

Za   organizację   Szkolnego  Dnia  Bezpieczeństwa  odpowiadały  panie:  Edyta  Łukasik i  Anna Suchodolska.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska