„Nasza Wiekowa Niepodległa – rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w ramach projektu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W dniu 29 listopada 2018r. odbyła się uroczysta akademia, na której zostały podsumowane szkolne konkursy, organizowane w ramach projektu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę „Nasza Wiekowa Niepodległa”. W licznych konkursach literackich i plastycznych bardzo chętnie wzięli uczniowie naszej szkoły; ogromne zaangażowanie i wkład pracy dzieci i młodzieży świadczy o zainteresowaniu tematyką patriotyczną, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, upowszechnia wiedzę zakresu historii i polskiej literatury oraz integruje pokolenia, gdyż niektóre prace były wykonywane wspólnie z rodzicami. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy od Pani  dyrektor,  a  wszyscy,  którzy  włączyli się w tę szlachetną inicjatywę, słowa uznania i gratulacje.

Lista uczniów, którzy zostali nagrodzeni w konkursach plastycznych i literackich
w ramach obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Konkurs plastyczny – „ Twórcy Niepodległej Polski”

Łącznie 25 prace plastyczne od uczniów klas IV- VII

1. Patryk Gajek kl. V
  2. Natalia Zabłocka kl. V
  3. Amelia Dybciak kl. V

1. Aleksandra Czechowska kl. V
  2. Maciej Krasnodębski kl. VII
  3. Kacper Ptasiński kl. VII

Ponadto udział wzięli: Małgorzata Kazanecka, Maja Kiełczykowska, Joanna Toporowicz, Katarzyna Świderska, Iwona Szczygielska, Kamil Świderski, Weronika Zalewska, Kacper Górka, Julia Zalewska, Kacper Zając, Konrad Guzek, Rafał Zalewski, Wiktoria Jastrzębska, Michał Mościcki, Weronika Goławska, Dawid Świderski, Bartosz Świderski, Justyna Kazanecka, Aleksandra Markiewicz.

Organizatorzy – Elżbieta Soszka, Jolanta Conkała

Konkurs plastyczno – literacki na kartkę urodzinową – „Sto Lat Polsko”

Łącznie 40 prac w pięciu kategoriach wiekowych – od przedszkola po młodzież szkół średnich

Kategoria przedszkole

1. —————
  2. Joanna Kazanecka kl. VII
  3. —————-

Ponadto udział wzięli Szymon Siemionek, Antoni Suchodolski, Maja Kurowska, Nel Szaniawska,  Amelia  Zalewska,  Natalia  Jastrzębska,  Alicja  Zalewska, Pola Szaniawska, Ola  Szczygielska,  Lena  Sosnowska,  Mikołaj  Krasnodębski,  Maciej  Krasnodębski  i Bartłomiej Szczygielski.

Szkoły średnie

1. Tomasz Juszczyński
  2. Gabriela Zając
  3. Aleksandra Krasuska, Aleksandra Dudka

Organizatorzy – Małgorzata Juszczyńska, Elżbieta Goławska

Konkursy literackie  –Twórcy literatury polskiej w okresie niepodległości

1. Kinga Zając – kl. VIII
  2. Dominika Jaroszkiewicz kl. VIII

1. Bartłomiej Szczygielski kl. VIII
  2. Zuzanna Filutowska kl. VIII

Listy do Rzeczypospolitej

1. Kamil Dudziński kl. VI
  2. Wiktoria Jastrzębska kl. VI

Organizator – Elżbieta Goławska

Nagrody zostały ufundowane przez:

– Kancelarię Prezesa Rady Ministrów

– Gminę Łuków

– Radę Rodziców.

Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę to doskonała okazja, by podkreślić nierozerwalne dzieje narodu, naszą miłość do Ojczyzny i w ramach popularyzacji twórczości literacko – plastycznej rozbudzać wśród dzieci i młodzieży szacunek  do  historii  państwa,  narodu  i symboli narodowych oraz propagować dorobek i osiągnięcia Polaków w różnych dziedzinach życia.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska