Udział Szkolnego Wolontariatu w 19. Akcji Polacy Rodakom

W dniu 15 grudnia 2018 r. w Urzędzie Miasta Łuków odbyło się niecodzienne spotkanie, podczas którego podsumowano tegoroczną akcję Polacy Rodakom.  W spotkaniu wzięli udział senator  Stanisław  Gogacz, koordynujący to przedsięwzięcie, konsul Krzysztof Rosiński z Konsulatu Generalnego RP w Brześciu, starosta Dariusz Szustek i inni przedstawiciele władz lokalnych oraz dzieci, młodzież i nauczyciele z powiatu łukowskiego. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Filutowska i Dominika Jaroszkiewicz ze  Szkolnego  Wolontariatu  „Pomocna  dłoń”,  którym  opiekują się p. Beata Głuchowska i p. Marzena Szczygielska. Jak każdego roku, w akcję pomocy Rodakom na Wschodzie włączyła się większość uczniów naszej szkoły. Zebrane  dary i przygotowane paczki trafią do polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i na Białorusi, gdzie oprócz produktów żywnościowych, otrzymają opłatek … z Polski.

Zdjęcia p. Beata Głuchowska